Praktika Ispanijoje

Mokinių gamybinė praktika Ispanijoje

 

Mokiniu susitikimas su Ispanu      Kiekvienais mokslo metais centro visų profesijų baigiamųjų kursų mokiniai privalo atlikti 15 savaičių gamybinę praktiką įmonėse. Mokiniams ieškoma galimybių atlikti praktiką ne tik Lietuvos įmonėse, bet ir užsienyje.

      Tam tikslui centras rengia projektus, nuolat plečia bendradarbiavimą ir ieško kontaktų ne tik su šalies darbdaviais, bet ir su įvairiomis Europos šalimis. Praėjusiais mokslo metais, įgyvendinant Leonardo da Vinci mobilumo projektus, aštuoni automobilių remontininko specialybės mokiniai profesines žinias gilino Anglijoje ir šeši technikos priežiūros verslo darbuotojo specialybės mokiniai - Ispanijoje.

      Šių mokslo metu pradžioje užsimezgė ryšys su Ispanijos kompanija ,,Animafest Experience“, kuri pasiūlė mokiniams atlikti praktiką aukštos klasės viešbučių virtuvėse, baruose, registratūrose. Centro mokiniai susidomėjo šiuo pasiūlymu. Bendradarbiavimas tęsėsi. 2011 m. gruodžio 3 d. buvome pakviesti į V.A. Graičiūno aukštąją mokyklą tiesiogiai susitikti su kompanijos ,,Animafest Experience“ atstovu David Matamala. Susitikime mokiniai buvo supažindinti su profesinės praktikos atlikimo galimybėmis Ispanijoje. Kompanijos atstovas pasiūlė atlikti gamybinę praktiką vyrėjo specialybės mokiniams Žygimantui Šernui ir Tomui Talmontui Ispanijoje, Lanzarotes saloje, Teguise Playa **** viešbučio restorano virtuvėje. Šiuo metu jau pasirašyta praktikos atlikimo sutartis. Mokiniai gilina anglų kalbos žinias ir nekantriai laukia vasario 20 d., kada galės išvykti.

      Tarptautinė praktika yra labai naudinga, nes tobulėja mokinių profesiniai įgūdžiai, ugdomi bendrieji gebėjimai, gilėja užsienio kalbų žinios, plečiasi jaunų žmonių akiratis. Mokiniai susipažįsta su Europos šalių kultūra, tradicijomis, istorija, religija, atsiranda noras keliauti, siekti mokslo ir darbinės karjeros profesinėje srityje.

      

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

Skratiškių g. 6, LT-41156, Biržai (8 450) 32134 +370 668 76068 info@btvmc.lt