Lapkričio 16 – oji – Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 16 – oji – Tarptautinė tolerancijos diena

 

Tolerancijos diena      „Dalink širdies gerumą, išmintį, toleranciją, supratimą, atjautą, suteik vilties ir pasitikėjimo tiems, kuriems jų labiausiai reikia” - šiais Tėvo Stanislovo žodžiais renginį pradėjo socialinė pedagogė Laimutė Šlekienė. Tą dieną mokymo centro fojė buvo papuošta stilizuotu lyjančiu dangumi. Renginio erdvę, per interjero ir dizaino pamokas, papuošė mokiniai, vadovaujami bibliotekininkės ir profesijos mokytojos Audronės Čiapienės.

      Visą savaitę, per istorijos, lietuvių kalbos, etikos pamokas, grupių valandėles mokytojai ir mokiniai diskutavo apie toleranciją, žiūrėjo ir aptarė filmus šia tema.

      Į pilietinę iniciatyvą “Tolerancijos skėtis” įsijungė visa mokyklos bendruomenė. Per dailės pamokas mokiniai puošė ir vilnoniais siūlais dekoravo šių metų simbolį.

      Floristo specialybės merginos savo didžiulį skėtį dekoravo sausais augalais. Pristatydamos pabrėžė, „kad žmogišką gerumą atrasti galima kiekviename žmoguje, net ir tame, kurį visi norėtų pasmerkti. Kitoks žmogus taip pat yra vertybė”.

      Apdailininko specialybės II kurso vaikinai, padedami grupės auklėtojo profesijos mokytojo Vido Povilionio, iš skardos suvirino ir juodai nudažė mažą skėtį. Pristatydami pasakė: „visi mes esame skirtingi, todėl ir mūsų skėtis nepanašus į kitus. Nebūtina daryti žygdarbių, užtenka mažų, nuoširdžiai atliktų darbelių”.

      Kitų grupių mokiniai „Tolerancijos skėčius” išpuošė paukščių plunksnomis, klevo lapais, popieriniais drugeliais ir kūrybingai juos pristatė: skaitė įvairių filosofų, įžymių žmonių mintis apie toleranciją, aiškino kaip jie patys supranta toleranciją, šoko, vaidino pasitaikančių netolerantiškumo atvejų siužetus.

Mokyklos fojė tapo spalvingesnė, jaukesnė, puošnesnė. Ji ir toliau primins tolerancijos pamokas...

      

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

Skratiškių g. 6, LT-41156, Biržai (8 450) 32134 +370 668 76068 info@btvmc.lt