Pasaulinė diena be tabako

Gegužės 31-oji- Pasaulinė diena be tabako.

 

DSC 0004b      Iš Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio laiško. „Mieli moksleiviai, mokytojai, mokyklų bendruomenių nariai. >>Neabejoju, kad išsilavinęs mūsų jaunimas žino liūdną pasaulio statistiką: nuo rūkymo sukeltų ligų kasmet miršta 3.5 milijono žmonių, o kiekvieną dieną - apie 10 000. Rūkymas sąlygoja apie 20 procentų bendro Lietuvos mirtingumo, tai yra apytiksliai 7000 Lietuvos gyventojų miršta prieš laiką nuo rūkymo sukeltų ligų. Tyrimais įrodyta, jog metus rūkyti žymiai sumažėja rizika susirgti rūkymo sukeltomis ligomis. Vadinasi, milijonų mirčių būtų galima išvengti vien atsisakius šio žalingo įpročio.

      Prognozuojama, kad 2020 metais tabakas bus pagrindinė ligų ir mirčių priežastis, o kiekvienais metais nuo jo sukeltų ligų mirs 10 milijonų žmonių. Tai daug daugiau nei mirštama nuo ŽIV, tuberkuliozės, gimdymo komplikacijų, savižudybių, žmogžudysčių ar žūvama autoavarijose“

      Pasitikdami Pasaulinę dieną be tabako, visą savaitę pirmo kurso mokiniai, vadovaujami dailės mokytojo Mindaugo Vegio, mokymo centro fojė kūrė originalią instaliaciją su informacija apie tabako žalą sveikatai.

      Šią dieną visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti, o jei pavyks ir visai mesti šį žalingą įprotį.

      Negalime pasigirti, kad nebuvo rūkančiųjų. Visi rūkantieji iš visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Odetos Šešeikienės rankų gavo popierinę gėlę, ant kurios žiedlapių buvo surašytas prasmingas tekstas: „Ačiū jums, kad neteršiate oro! Ačiū, kad nerūkote!“ Ant kitų - tekstai, primenantys, kokios baisios gali būti rūkymo pasekmės.

Socialinė pedagogė Laimutė Šlekienė

      

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

Skratiškių g. 6, LT-41156, Biržai (8 450) 32134 +370 668 76068 info@btvmc.lt