Netradicinės edukacinės pamokos Biržų l/d „Ąžuoliukas“

 20161212 104307a

      Š.m. gruodžio mėn. 5-9 dienomis mūsų mokykloje visi galėjo užuosti artėjančių Kalėdų kvapą, nes 70 gr. konditeriai ir 41 gr. virėjai per praktikos pamokas mokėsi gaminti imbierinius sausainius ir juos įvairiai dekoruoti. Šias įgytas žinias ir įgūdžius mokiniai galėjo perduoti gruodžio mėn. 12 d. nuvykę į Biržų l/d „Ąžuoliukas“, kur vyko netradicinė edukacinė pamoka ir buvo mokomi mažieji „mokinukai“ baltyminiu glaistu dekoruoti imbierinius sausainius. L/d „Ąžuoliukas“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Saulutė“ vaikams parodėme ir mokėme, kaip pasigaminti baltyminį glajų ir kaip jį nudažyti maistiniais dažais. Kai vaikučiai išmoko nudažyti glajų, tada mokėme, kaip reikia mediniais smeigtukais glajų tepti ant sausainių ir juos įvairiai dekoruoti. Vaikai buvo sužavėti savo dekoruotais sausainiais. Nudžiuvus glajui, šiais dekoruotais sausainiais vakare jie su tėveliais puošė kalėdinę eglutę.

      BTVMC 70 gr. būsimi konditeriai aplankė ir l/d „Ąžuoliukas“ ikimokyklinio ugdymo grupės „Varliukai“ vaikus. Mažiesiems papasakojome, kaip gaminami kalėdiniai imbieriniai sausainiai - t.y. visi kartu rankytėmis maišėme, minkėme, formavome ir kepėme sausainius, o tada mažuosius pavaišinome mūsų mokinių iškeptais imbieriniais sausainiais. Atsisveikindami mažiesiems padovanojome mūsų dekoruotus sausainius, kad galėtų jais pasipuošti savo grupės eglutę, kuri kvepėdama cinamonu, imbieru vis primintų, kad jau ne už kalnų Šv. Kalėdos...

      Konditerių, virėjų profesijos vyresn. mokytoja R. Kaminskienė

      

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

Skratiškių g. 6, LT-41156, Biržai (8 450) 32134 +370 668 76068 info@btvmc.lt