Integruota biologijos ir anglų kalbos pamoka, skirta Pasaulinei Žemės dienai paminėti

 IMG 20190322 111656a

      Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šią dieną susilygina diena ir naktis, prasideda astronominis pavasaris. Tai diena, kai diskutuojama aplinkosauginėmis temomis ir raginama priimti palankius aplinkai sprendimus bei kalbama apie mūsų planetai iškilusius pavojus.

      Jei ir toliau nekreipsime dėmesio į visuomenės darnaus vystymosi būtinybę bei svarbą, jei mūsų visų veikla bus nukreipta tik į mūsų pačių gerovės ir patogumo kūrimui, kažin ką mes paliksime ateinančioms kartoms?

      Pasaulinė Žemės diena mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Rūpintis žemės išsaugojimu privalome visi.

      Šiai dienai paminėti Centre vyko integruota biologijos ir anglų kalbos pamoka, skirta Pasaulinei Žemės dienai paminėti – „Gyvenkime švarioje aplinkoje“ (Save Save Our Environment). Joje dalyvavo 90-92 grupių mokiniai. Integruotą pamoką vedė biologijos mokytoja Rasa Poškienė ir anglų kalbos mokytojos Ramunė Mikalauskaitė – Ašakienė ir Rasa Plikšnienė.

      Pirmiausia mokiniai, žiūrėdami video filmus anglų – lietuvių kalbomis, prisiminė aktualias aplinkos apsaugos problemas, susipažino su šiukšlių rūšiavimu. Po to grupėse atliko mokytojų pateiktas praktines – kūrybines užduotis (kūrė šūkį ir rūšiavo atliekas) ir jas pristatė anglų kalba, varžėsi viktorinoje.

      Integruotoje pamokoje grupių mokiniai ne tik pasitikrino savo biologijos ir anglų kalbos žinias, bet ir ugdė bendrąsias ir dalykines kompetencijas. Pamokos pabaigoje mokiniai įsivertino savo veiklas pagal pateiktus kriterijus bei pritarė nuomonei, jog svarbu rūpintis savo aplinka, kurioje mes visi gyvename.

      

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

Skratiškių g. 6, LT-41156, Biržai (8 450) 32134 +370 668 76068 info@btvmc.lt