Apdailininko (statybininko) mokymo programos profesijos mokytojų stažuotė Italijoje

 26a

      Gegužės 12 – gegužės 18 dienomis du apdailininko (statybininko) profesinės mokymo programos mokytojai Jolanta Širmelienė ir Vidas Povilionis dalyvavo stažuotėje  Italijoje mobilumo veikloje pagal Erasmus+ programos projektą „NAUJOS ŽINIOS IR PATIRTIS SU ERASMUS +“ Nr. 2018-1-LT01-KA116-046905.

      Projekto tikslas buvo stebėti praktines veiklas, kelti bendrąsias ir profesines kompetencijas.

      Stebėjome praktines pamokas privačioje statybos mokykloje ir darbo procesą statybos objektuose: horizontalių paviršių apdailą plytelėmis, paviršių paruošimo bei fasadų remonto darbus. Didelis dėmesys buvo skiriamas palypėjimo įrangos montavimui ir saugiam darbui.

      Priimanti organizacija sudarė sąlygas stebėti Lietuvos mokinių darbą praktikos vietose, kur jie sėkmingai atliko glaistymo, dažymo, tinkavimo darbus. Buvo malonu stebėti, kad Lietuvos moksleiviai puikiai integravosi į kolektyvą ir kokybiškai atlieka statybos darbus.

      Susipažinome ne tik su statybos mokyklų ir įmonių veikla Italijoje, bet ir su profesinio mokymo įstaigomis bei bendra švietimo sistema. Aplankyta viena iš didžiausių Fodžijos (Foggia) profesinio mokymo įstaigų - Instituto Superiore L. Einaudi, stebėtas profesinio mokymo procesas. Visos stažuotės metu vykdoma pažintinė – kultūrinė veikla padėjo pažinti Italijos gamtą, aplankyti žymias Garganos regiono vietas, paragauti tradicinių  itališkos virtuvės patiekalų.

      Mes pagerinome ne tik savo profesinius įgūdžius, bet ir  kultūrines bei kalbines kompetencijas.

Jolanta Širmelienė ir Vidas Povilionis

      

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

Skratiškių g. 6, LT-41156, Biržai (8 450) 32134 +370 668 76068 info@btvmc.lt