Centro gyvenimas 2019-20

      Mokinių priėmimas 2019-2020 m. m.

Susitikimas su Europos solidarumo korpuso koordinatore

      Centras yra pateikęs paraišką kokybės ženklui Tarptautinei savanoriškai veiklai gauti, todėl šiandien gruodžio 19 d. sulaukė svečių iš Europos solidarumo korpuso. Susitikime dalyvavo JTBA projektų koordinatorė Justina Tomaševičiūtė, Biržų jaunimo erdvės atstovė Rebeka Pešelytė,  Centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui Marytė Bistrickienė ir anglų k. mokytoja Rasa Plikšnienė.

Šventinė popietė

      Gruodžio 17 dieną Biržų technologijų ir verslo mokymo centro salėje įvyko šventinė popietė „Kuo užaugęs būsiu“ skirta globėjams, globojamiems vaikams, budintiems globotojams. Šventę organizavo Biržų rajono Socialinių paslaugų centro Globos centro darbuotojai, renginio partneris Biržų technologijų ir verslo mokymo centras.

Gyva gerumo pamoka

      „Kai gerumu dalijamės, jo tik daugėja“ – mintis, lydėjusi I ir II g. klasių mokinius bei jų mokytojas R. Plikšnienę ir R. Grinkienę, besiruošiant šv. Kalėdoms – gražiausiai žiemos šventei. Mokytojų padedami, vaikai mokėsi dainų, kalbėjo apie artėjančių švenčių tradicijas, papročius bei žaidimus Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje.

Savanorystė

      Gruodžio 6 d. Biržų technologijų ir verslo mokymo centre lankėsi Biržų atviros jaunimo erdvės atstovė Rebeka Pešelytė, kuri susitiko su mūsų mokyklos mokiniais. Susitikimo metu ji aptarė savanorystės sąvoką, papasakojo mitus, sklandančius apie savanorišką darbą.

Erasmus+

      2019 m. gruodžio 5 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje įvyko praktinė konferencija „Tarptautiškumas profesiniame mokyme“, skirta profesinio mokymo įstaigų tarptautinių projektų rengėjams ir vykdytojams. Konferencijos tikslas - skatinti aktyviau dalyvauti tarptautiškumo veikloje, naudotis sukurtais įrankiais bei dalintis gerąją patirtimi.

Natiurmortas 2019

      Gruodžio 6 d. 92 grupės mokinė Neda Morkūnaitė ir dailės mokytoja Vitalija Pociūnienė dalyvavo V. Šleivytės vardo mokinių natiurmortų parodoje-konkurse „Natiurmortas 2019". Jame dalyvavo Panevėžio apskrities, Kupiškio ir Biržų rajonų progimnazijų, gimnazijų ir meno mokyklų mokiniai. Darbai buvo eksponuojami A. Petrausko muziejuje. Neda tapo nugalėtoja. Jai buvo įteiktas diplomas ir dovanos. Džiaugiamės pasiekimu!

Gaisras mokykloje

      Šiandien bendruoju pagalbos centro telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie Biržų technologijų ir verslo mokymo centre kilusį gaisrą. Iš mokyklos evakuoti mokiniai mokytojai, darbuotojai.

„Fuksų“ krikštas

      Šiais metais pirmakursių krikštas vyko Jūrmaloje ant jūros kranto. Temą mums padiktavo šių metų tolerancijos dienos simbolis – švyturys. Pirmakursiai turėjo atlikti įvairias užduotis bei sugalvoti komandų pavadinimus ir šūkius. Smagios rungtys padėjo atskleisti šauniausią pirmakursių grupę. Ant aukščiausios pakylos užlipo 102 grupės mokiniai, II –ąją vietą užėmė 103 grupė, o III-ąją -104 grupė. Visi dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Apyrankių gamyba

      Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinyje Chaimo Frenkelio viloje pirmąsias ir vieninteles Lietuvoje odininkų dirbtuves, skirtas edukacinei veiklai, jau išbandė ir mūsų mokiniai. Autentiškoje ir įdomioje erdvėje visi galėjome pasidaryti savo apyrankes.

Profesinis mokymas visiems

      BTVMC lapkričio 6 dieną organizuotas renginys mokinių teorinėms ir praktinėms žinioms gilinti, ugdyti pomėgį savajai specialybei, lavinti kūrybiškumą ir sudominti kitų mokyklų mokinius. Šios dienos veiklomis buvo siekiama parodyti didžiules profesinio mokymo galimybes ne tik jauniems žmonėms, bet ir mažiesiems bei suaugusiems, norintiems atrasti ir atskleisti savo talentus bei įgyti tinkamus įgūdžius ir žinias. Tai TREČIOJI EU SĄJUNGOS INICIATYVA, skatinanti „būti matomais“ visoje Europoje. Tokie renginiai skatina bei populiarina įvairias profesijas, kelia motyvaciją profesinei veiklai ir karjerai.

LMS Biržų rajono mokinių taryba

      Lapkričio 11 d. Biržų technologijų ir verslo mokymo centre lankėsi LMS Biržų rajono mokinių tarybos pirmininkė Greta Timukaitė. LMS Biržų rajono mokinių taryba (MMT) – tai Lietuvos moksleivių sąjungos padalinys, atstovaujantis moksleivių interesams Biržų rajone. Buvo pristatyta Biržų rajono mokinių tarybos veikla, kuri vienija ir stiprina Biržų miesto mokinių savivaldas, skatina bendradarbiavimą bei efektyvų moksleivių interesų atstovavimą.

Turininga rudens atostogų diena

      2019 spalio 29 dieną I ir II gimnazijos klasės mokiniai ir auklėtoja vyko į Kauną, kur aplankė Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo oranžeriją. Ekskursijos tikslas – aplankyti įvairiaspalvių, skirtingų dydžių drugelių  kolekciją ir apžiūrėti visą botanikos sodą. Ekskursiją vedė gidė ir dalijosi įgytomis patirtimis apie drugelius. Mokiniams buvo įdomu stebėti, kaip jie maitinasi – tupia ant sultingų vaisių, geria medaus, žiedadulkių ir vandens tirpalą.

Mokinių tarybos susirinkimas

      Spalio 21 d., pirmadienį, įvyko planuotas mokinių tarybos susirinkimas BTVMC Vabalninko skyriuje. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs klausimai, prisistatė nauji mokinių tarybos nariai, suplanuotos mokslo metų veiklos, renginiai.

Stalo tenisas

      Spalio 11 d., Biržų rajono Pabiržės pagrindinėje mokykloje vyko stalo teniso turnyras skirtas Policijos dienai paminėti. Varžybose puikiai žaidė BTVMC mokinys Mantas Voras, laimėjęs II-ąją vietą.

      Sveikiname Mantą Vorą!

Kūrybinės patirtys

      Jau antri metai mūsų mokykla dalyvauja projekte „Kūrybinės patirtys“. 2018m. rugsėjo 21 dieną 92 grupės mokinės: Gabija-Emilija Balčiūnaitė, Neda Morkūnaitė dalyvavo paauglių emocinės psichinės sveikatos gerinimo tarpmokykliniame projekte.

Svečiai B. Sruogos gimnazijos

      Spalio 8 d. Vabalninko B. Sruogos  gimnazijos I g. klasės mokiniai kartu su technologijų mokytojais atvyko susipažinti su mokykla, mokymosi sąlygomis ir galimybėmis, specialybėmis, kurias galima įsigyti. Mokiniai apsilankė kabinetuose, laboratorijose, dirbtuvėse. Jiems labai patiko maisto prekių mokslo ir prekybos dalykų kabinete, kuriame atsirado  norinčių ne tik  „padirbėti kasininku“, bet nutįso eilė „pirkėjų“ su pilnais „prekių“ krepšiais.

      Spalio 1 – oji - Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šia proga I gimnazijos klasės mokiniai su auklėtoja nuvyko į Biržų miesto savarankiško gyvenimo namus pasveikinti čia gyvenančių senolių. Šis mūsų vizitas jau yra tapęs savotiška tradicija, nes esame ne kartą lankęsi šiuose namuose, taip stengdamiesi praskaidrinti senolių kasdienybę.

Europos kalbų diena

      Europos Tarybos iniciatyva rugsėjo 26-oji švenčiama kasmet nuo 2001-ųjų metų. Šia švente siekiama atkreipti dėmesį į Europos kalbų ir kultūrų įvairovę, ją skatinti, stiprinti ir paraginti bet kokio amžiaus žmones mokytis kalbų.

Rudens mokinių savivaldų forumas

      Rugsėjo 25 d. Biržų technologijų ir verslo mokymo centro mokinių tarybos atstovai dalyvavo Lietuvos moksleivių sąjungos Biržų miesto mokinių tarybos (toliau – LMS BMMT) organizuojamame renginyje „Rudens mokinių savivaldų forumas“.

Automobilių mechaniko programa

      Rugsėjo 6 dieną 103 gr. automobilių mechaniko modulinės mokymo programos mokiniai su profesijos mokytojais Lina ir Tadu lankėsi „Senovinės technikos“ muziejuje Sodeliškių dvaro sodyboje. Muziejuje pamatytos senovinių garo traktorių, autobusų, sunkvežimių, spec. paskirties technikos, prieškarinių bei tarybinių automobilių, motociklų, dviračių kolekcijos.

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

Skratiškių g. 6, LT-41156, Biržai (8 450) 32134 +370 668 76068 info@btvmc.lt