Europos kalbų diena

      Europos Tarybos iniciatyva rugsėjo 26-oji švenčiama kasmet nuo 2001-ųjų metų. Šia švente siekiama atkreipti dėmesį į Europos kalbų ir kultūrų įvairovę, ją skatinti, stiprinti ir paraginti bet kokio amžiaus žmones mokytis kalbų.

      Spalio 1-ąją Biržų TVMC įvairių grupių mokiniai, susirinkę į biblioteką, susirungė žiniomis apie užsienio kalbas ir savo gimtąją kalbą Europos kalbų dienai skirtame protų mūšyje ,,Europos kalbų labirintas 2019“. Integruotą renginį vedė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Marytė Valančienė, o penkių komandų atsakymus vertino anglų kalbos mokytojos Rasa Plikšnienė ir Ramunė Mikalauskaitė – Ašakienė, biologijos mokytoja Rasa Poškienė bei komisijos pirmininkė matematikos mokytoja Rita Ivanauskienė.

      Susibūrę komandomis po keturis, savo išmanymą apie kalbas demonstravo 20 mokinių. Juos palaikė gausus ,,sirgalių“ būrys. 1-osios vietos nugalėtojais tapo komanda ,,Staliniai“, kurią sudarė 102 grupės vaikinai: Kevinas, Lukas, Regimantas ir Evaldas. 2-oji vieta, susumavus rezultatus, atiteko 104 grupės merginoms (Martynai, Laurai, Neringai ir Santai), susibūrusioms į komandą ,,75“. 3-ąja vieta po atkaklios „žinių kovos“ džiaugėsi mokyklos I gimnazijos klasės mokiniai (Gabrielius, Deivydas, Dominykas ir Gildas), komandą pavadinę ,,Devintokai“. Nugalėtojams buvo įteiktos padėkos, kuriose puikavosi šūkis ,,Kalbos suvienija pasaulį, būkite jo dalimi“.

      Užsienio kalbų mokėjimas padeda daug lengviau pajusti kitų šalių tradicijas, kultūras. Reikia nepamiršti, kad kalba – ne tik žodžiai, ji leidžia pamatyti pasaulį kitomis akimis. Taigi, mokykimės užsienio kalbų ir būsime turtingesni!

      

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

Skratiškių g. 6, LT-41156, Biržai (8 450) 32134 +370 668 76068 info@btvmc.lt