Sveikatingumo projektas „Galvojant apie ateitį“

 

Galvojant apie ateitį      ,,Žmogus iš prigimties turi būti sveikas ir laimingas, o ligos tik išimtis, kurių galima išvengti taikant teisingą gyvenimo būdą", – teigė Lietuvos šviesuolis Vilius Storosta – Vydūnas.

      Jau šešeri metai Centre įgyvendinamas sveikatingumo projektas „Galvojant apie ateitį“. Šių metų projekto prioritetinė sritis buvo alkoholio vartojimo prevencija. Projekto veikla buvo pakankamai intensyvi, ne momentinė, suteikianti plačias galimybes mokinių sveikatai stiprinti. Įvairūs renginiai didino mokinių užimtumą, mokė organizuoti laisvalaikį, stiprino bendravimą ir bendradarbiavimą.

      Įspūdžiai iš projektinės veiklos:

      Susitikimas su psichologu D. Čerbulėnu. Mokiniai įdėmiai klausėsi psichologo, drąsiai diskutavo. Mokėsi atsirinkti ir pritaikyti patikimą informaciją, priemones ir paslaugas sveikatai saugoti bei stiprinti, kritiškai vertinti šeimos, bendraamžių įtaką sveikai gyvensenai.

      

      Šaškių ir šachmatų varžybos.

      

      Tarpgrupinės krepšinio varžybos.

      

      Biržų krašto muziejuje „Sėla“ – „Lietuvių vaišinimosi tradicijos“. Muziejaus darbuotojos supažindino su lietuvių tradicijomis, liaudies instrumentais, mokė šokių.

      

      Priėmėme Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro kvietimą ir dalyvavome protmūšyje „AIDS: geriau žinoti“. Varžėsi keturios komandos, mokiniai atsakinėjo į įdomius ir nuotaikingus klausimus.

      

      Mokymo centro bendrabutyje diskusija „Gyvenkime be žalingų įpročių“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė O. Šešeikienė vedė pokalbį apie alkoholio žalą jaunam organizmui. Kiekvienas mokinys užsidėjęs specialius akinius galėjo pajusti, kaip sutrinka žmogaus koordinacija išgėrus alkoholio.

      

      „Tokie renginiai skatina mus nebijoti kalbėti apie savo arba šeimoje esančias problemas, padeda suvokti alkoholio pasekmes. Tiems, kurie vartoja alkoholį, įtikinantys pavyzdžiai ragina mesti, kol dar ne per vėlu. Daugelis įsitikina, kad yra žymiai įdomesnių, sveikesnių laisvalaikio leidimo būdų“, - samprotavo mokiniai.

      Alkoholio vartojimo problemos sprendimas reikalauja nuolatinio darbo, todėl projektą numatome tęsti ir ateityje, nes projektinė veikla – efektyviausia prevencinio darbo forma. Tai galimybė dalyvauti daugumai Centro mokinių, galimybė naudoti netradicinius ugdymo(si) būdus ir metodus.

Projekto vadovė L. Šlekienė, 27 grupės mokinė V. Dutkutė

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

Skratiškių g. 6, LT-41156, Biržai (8 450) 32134 +370 668 76068 info@btvmc.lt