Naujienos

 

 DSC 0744

Pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

 

 Kai norime kalbėti apie Tėvynę,

 Pirmiausia žodį žuvusiems suteikim.

 Tai jų alsavimas, kaip vėjo gūsis,

 Išskleidžia mūsų vėliavas; jų rankos

 Palaimina ir duoną, ir svajonę;

 Jų akys stebi mus kaip gyvos žvaigždės,

 Ir žemė kalba jų derlingais žodžiais.

 Tai paukščio čiulbesys, tai vyšnios žiedas,

 Tai moters šypsena, tai vaiko juokas,

 Tai dešinė, kuri ištiesus laiko

 Ir esamą, ir būsimą Tėvynę.

 Kalbėkime apie ją teisingais žodžiais,

 Kad mūsų žuvusieji mus suprastų.

 

(J.Marcinkevičius).

Skaityti daugiau...

 

DSC 0702 

Pokalbis – diskusija apie psichologinių sunkumų išgyvenimą ir įveiką

     Gruodžio 18 d. Vabalninko skyriuje vyko  Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuoti mokymai. Pokalbius-diskusijas  vedė psichologijos magistrė, Europos sertifikuota psichologė Lietuvoje klinikinėje ir sveikatos srityje Valija Šap. Psichologė su mokiniais diskutavo, kaip atpažinti sunkumus ir padėti sau bei šalia esančiam, išgrynino svarbiausius požymius, kaip atpažinti savižudybės grėsmę, aptarė, ką mokiniai galėtų / turėtų daryti pastebėję šiuos požymius. Viena iš galimybių – pranešti suaugusiam žmogui, kuriuo pasitikite. Tačiau ar visada suaugę tvirtai žino, ką tokiu atveju daryti? Apie tai, kaip kalbėtis su paaugliu, patiriančiu psichologinį skausmą, kaip veiksmingai atpažinti savęs žalojimą ir savižudybės grėsmę, kokių priemonių privalu imtis savižudybės grėsmes atveju psichologė diskutavo su Vabalninko skyriaus mokytojais ir darbuotojais.

     Savižudybės problema Lietuvoje yra pakankamai didelė, todėl vienas iš būdų – visuomenės švietimas ir mokymas – yra paveikus mažinant šią grėsmę.  

Skaityti daugiau...

 

DSCF9860 

Padėkos popietė BTVMC Vabalninko skyriuje

     Gruodžio 18 d. BTVMC  Vabalninko skyriaus bendrabutyje  vyko advento popietė „ Skrido angelo daina puošta svajonėm- 2019“.  Moksleiviai  vadovaujami bendrabučio auklėtojos Sigutės Sakalauskienės, suvaidino Kristaus atėjimo į Žemę istoriją: nuoširdžiai, jausmingai ir be galo šiltai. Papasakojo, kaip šias šventes švęsdavo mūsų protėviai, apie prakartėlės reikšmę. Muzikiniuose intarpuose kalėdines giesmes giedojo vargonininkas Petras Matulis ir vyresnioji muzikos mokytoja Reda Grinkienė su moksleiviais.

      Vabalninko Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios klebonas Jonas Tamošiūnas pasveiko visus artėjančių švenčių proga primindamas, kad Šv. Kalėdos – ypatinga metų šventė, puiki proga stabtelėti, pamąstyti, padėkoti bei pasakyti tai, ko nespėjome pasakyti per visus metus.

     BTVMC direktoriaus pavaduotoja ugdymui Marytė Bistrickienė administracijos  vardu linkėjo supratingumo, pakantumo ir įteikė moksleiviams nuostabų, tarsi sniego pusnyse paskendusį, nepaprastai skanų tortą.

       BTVMC Vabalninko skyriaus vedėja Vilija Daukienė, švelniai skyriaus mokinių vadinama antrąja mama, linkėjo  draugystės, savitarpio supratimo, priminė, kad tai laikas, kai skaičiuojami nuveikti darbai, o mintyse dėliojasi padėkos žodžiai artimiesiems ir tiems, kurie darbų sūkuryje ištiesia ranką... Šventė baigėsi Kalėdų senelio apsilankymu, dovanomis, gražiu bendravimu prie vaišių stalo ir padėkomis.

                                                                                      Neformaliojo ugdymo organizatorė

                                                                                      Valentina Jarutienė

Skaityti daugiau...

 

 79707185 2529541973956679 7580105046755377152 n

Advento renginių ciklas

      Gruodžio 5 d.  pirmosios Advento žvakės uždegimu Vabalninko skyriuje  prasidėjo tradicinis Advento renginių ciklas. Keturios žvakės reiškia keturias Advento savaites. Viena po kitos žvakių uždegimas reiškia artėjimą prie Jėzaus gimimo, augančią šviesos pergalę prieš tamsą. Kiekviena Advento žvakė turi ir savo pavadinimą. Pirmąjį Advento sekmadienį uždegama Pranašų žvakė, kuri simbolizuoja viltingą žmonių laukimą. Pranašai Senajame Testamente skelbė: gims Mesijas, kuris išgelbės pasaulį. Pirmąją Advento žvakę uždegė skyriaus vedėja Vilija Daukienė, kviesdama kiekvieną apmąstyti savo nuveiktus darbus, sėkmes ir nesėkmes, kad naujų metų slenkstį peržengtume viltingai žvelgdami į ateitį,  būdami geresni ir atidesni vienas kitam... 

      Gruodžio 12 d.  BTVMC Vabalninko skyriaus mokiniai, vadovaujami neformaliojo ugdymo organizatorės Valentinos Jarutienės, sukvietė mokyklos bendruomenę šiek tiek stabtelėti, pamąstyti ir iš naujo suvokti, ką mums reiškia Adventas, kokia jo simbolių prasmė, uždegti antrąją Advento vainiko žvakę.

       Susirinkome Kalėdiniais vainikais papuoštame antro aukšto fojė.

       Mokiniai kvietė  paruošti dovanas kūdikėliui Jėzui. O dovanos -  tai  kuklus darbas artimui, užuojauta kenčiančiam, geras žodis artimiesiems, mandagus elgesys, susitaikymas, atsiprašymas.

       Aptarę Adventinio vainiko simboliką, mes supratome, kad esame tarsi viena didelė šeima, kuri dalinamės gėriu, grožiu ir jautrumu.  Džiaugsmingai lauksime Šv. Kalėdų pasiryžę būti geresniais, švelnesniais, kad kūdikėlis Jėzus galėtų užgimti kiekvieno mūsų širdyje.

       Antrosios advento savaitės žvakę, vadinama Betliejaus žvake, uždegusi  Vabalninko skyriaus vedėja Vilija Daukienė padėkojusi už visus gerus darbus  palinkėjo, kad gerumas ir noras juo dalytis augtų tarsi medis visus 2020 metus.

         Trečiąją Advento žvakę mokytojų tarybos posėdžio metu gruodžio 18 d. uždegė Centro tarybos pirmininkė Zita Janeliūkštytė.
 
       Paskutinę, ketvirtąją Advento žvakę įžiebsime jau kiekvienas savo namuose. Tebūna šis stebuklo laukimas šiltas nuo buvimo kartu, jaukus savuose namuose ir ramus mintyse, širdyje ir aplinkoje. Gražių ateinančių švenčių!

                                                                                                            Neformaliojo ugdymo organizatorė

                                                                                                            Valentina Jarutienė

Skaityti daugiau...

 

DSC 0686 

Svarsčio kilnojimo varžybos

      Gruodžio 11 d. Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriuje vyko individualios svarsčio  kilnojimo varžybos, kuriose dalyvavo  Kupiškio TVM, Vabalninko miestelio ir  BTVMC Vabalninko  skyriaus komandos.  Dalyviai atliko stūmimo ir  rovimo veiksmus.

       Svorio kategorijoje  iki 65 kg. 1 vietą  iškovojo Matiukas Laimis. 2 vietą – Staniulis  Osvaldas, 3 vietą – Jankauskas Aurimas.

       Svorio kategorijoje iki 75 kg. 1 vietą iškovojo Jurkevičius Nedas. 2 vietą – Pekoris Paulius, 3 vietą – Auželis Dovydas.

       Svorio kategorijoje  iki 80 kg. 1 vietą  iškovojo Frozė Ignas. 2 vietą  - Valentėlis Gintaras. 3 vietą – Chapukas Artūras.

       Svorio kategorijoje  iki 90 kg.  1 vietą  iškovojo Kudūkis Justinas. 2 vietą  - Brazinskas Nerijus. 3 vietą – Baltrušaitis Marius.

       Svorio kategorijoje  iki 100 kg. dalyvavo vienas dalyvis, kuris ir laimėjo savo rungtį. Tai Kalvelis Rokas.

Skaityti daugiau...

 

 78612850 433513614265844 5136326959512420352 n

Edukacinė  kelionė į Trakus

     Gruodžio 4 d. BTVMC Vabalninko skyriaus mokiniai kartu su Vabalninko skyriaus vedėja Vilija Daukiene ir neformaliojo ugdymo organizatore Valentina Jarutiene pagal Kultūros paso programą vyko į Trakus. Užsiėmimas vyko Trakų Salos pilies gynybinėje vartų bokšto pastogėje. Užėjus į klasę dėmesį patraukė netradicinė erdvė – mūro sienos, šaudymo angos vietoj įprastinių langų. Įspūdį sustiprino turtinga ginklų ir šarvų ekspozicija.

     Užsiėmimo metu edukatorius pristatė vizualinę medžiagą apie XII–XV a. Lietuvos bei Vakarų Europos karių šarvus, ginkluotę. Mokiniai sužinojo, kodėl Viduramžiais pilis statė sunkiai pasiekiamose vietose – ant kalvų ar salose, kas yra riteris, kokie buvo šarvai bei ginklai, kokios buvo karo mašinos, kuo kardas skiriasi nuo kalavijo, arbaletas nuo lanko, kiek, kokių paukščio plunksnų tinka strėlių gamybai, kada atsirado ir kokios buvo patrankos bei kuo jos šaudė. Mokiniai  diskutavo, matavosi šarvus, apžiūrinėjo ekspoziciją, kilnojo ginklus, akmeninį patrankos sviedinį, skydus.

Skaityti daugiau...

Aktualu

Elektroninis dienynas moodle vetmobilitycharteram

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

S. Nėries g. 8, Vabalninko m., Vabalninko sen., Biržų r. sav., LT-41318 (8 450) 54332 +370 668 76060 vabalninkoskyrius@btvmc.lt