Naujienos

 

 FB IMG 1653024465887

Protmūšis "Kultūrų ratas"

     2022 m. gegužės 18 d. BTVMC Vabalninko skyriaus komanda dalyvavo nuotoliniame protmūšyje "Kultūrų ratas", kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo ugdymo švietimo centras.

 

Skaityti daugiau...

 

 20220515 152901

Vabalninkas minėjo 230 metų jubiliejų

     Saulėtą, gegužės 15 dieną Vabalninkas minėjo 230 metų jubiliejų. Ta proga Šv. mišias, Vabalninko Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje aukojo kunigas ats. kpt. Jonas Tamošiūnas. Šv. mišių metu pašventinta miesto vėliava.

     Šventės svečius susirinkusius Vabalninko miesto parke, džiugino gausus būrys šokėjų ir meno kolektyvų pasirodymai kuriuos apvainikavo puikus Gintarės Karaliūnaitės koncertas. Vietos gyventojus ir svečius BTVMC Vabalninko skyriaus bendruomenė vaišino laaabai skania koše, kurią meistriškai išvirė Eugenijus Zdanevičius.

Skaityti daugiau...

 

 IMG 20220512 100935

Respublikinis renginys- konkursas „Žemės meno diena 2022“

     2022 m. gegužės 12 d.  VŠĮ Panevėžio profesinio rengimo centro Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio skyriuje vyko Respublikinis renginys- konkursas „Žemės meno diena 2022“, Joniškėlio Karpių dvaro parke. Renginyje – konkurse dalyvavo mokiniai: Viktorija Stepanovaitė, Greta Stepanovaitė, Aistė Vilaitė, Titas Palionis, Mantas Vertelka su mokytojomis vyr. profesijos mokytoja Sigita Čibinskiene ir profesijos mokytoja Kristina Grubinskaite.

     Renginio-konkurso tema – „Laiko smiltys“. Temos išpildyme turėjo atsispindėti mūsų požiūris, interpretacija, kūrybiškumas. Laikas istoriškai sename parke turi gilią prasmę. Smiltys – tai laikinumas, trapumas, nepastovumas... Devynioliktojo amžiaus rašytojas Charlesas Lambas rašė: „Niekas man nėra toks mįslingas, kaip laikas ir erdvė. Ir vis dėlto niekas manęs mažiau netrikdo negu laikas ir erdvė, nes aš niekada apie juos negalvoju.“

     Konkurso užduotis buvo – sukomponuoti dvimatį arba trimatį kabantį, gulintį, stovintį objektą ar kompoziciją iš gamtinių medžiagų, kurias buvo galima surasti parke. Komandos nariai privalėjo su savimi turėti floristinius įrankius ir priemones.

     Gamta pašykštėjo gero oro, lijo lietus, tačiau nuotaikos nesugadino. Grįžome pilni įspūdžių, pasisėmę naujų idėjų, pabendravę su kitų profesinių mokyklų mokiniais, mokytojais, bendraminčiais. Mūsų mokyklos komandai buvo įteiktas diplomas už avangardiškiausią žemės meno kūrinį, kurį buvome  pavadinę „ Gamta nemėgsta tuštumos...“.

     Reportažą apie šį renginį transliavo LRT laida „Labas rytas“.

Skaityti daugiau...

 

 DSC 0732

Respublikinis profesinių mokyklų dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojo

bei dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo padėjėjo mokymo programų mokinių

profesinio meistriškumo konkursas „Kurkime tvarų grožį drauge“

     Balandžio 28 dieną, BTVMC Vabalninko skyriuje vyko Respublikinis profesinių mokyklų dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojo bei dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo padėjėjo mokymo programų mokinių profesinio meistriškumo konkursas „Kurkime tvarų grožį drauge“. Į renginį atvyko: Zarasų profesinė mokyklos, VŠĮ Panevėžio profesinio rengimo centro Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio skyriaus, Aukštaitijos profesinio rengimo centro, Joniškio žemės ūkio mokyklos, VšĮ Kretingos technologijos ir verslo mokyklos komandos.
 
Teorinės dalies (žinių) vertinimo rungtyje:
II lygio geriausiai pasirodė Kristina Marcinkevičienė (BTVMC Vabalninko skyrius).
IV lygio geriausiai pasirodė Dovilė Čegienė (VšĮ Kretingos technologijos ir verslo mokykla).
 
Dekoratyvinių augalų, jų sėklų, augalo dalių, daigų pažinimo rungtyje:
II lygio geriausiai pasirodė Inesa Zevertaitė (VŠĮ Panevėžio profesinio rengimo centro Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio skyrius).
IV lygio geriausiai pasirodė Jolita Šadeikienė (Aukštaitijos profesinio rengimo centras).
 
Dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo padėjėjo (II lygis):
I vieta - BTVMC Vabalninko skyriaus komanda.
II vieta - VŠĮ Panevėžio profesinio rengimo centro Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio skyriaus komanda.
 
Dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojo ( IV lygis):
I vieta - Zarasų profesinės mokyklos komanda.
II vieta - VšĮ Kretingos technologijos ir verslo mokyklos komanda.
III vieta - Aukštaitijos profesinio rengimo centro komanda.
Skaityti daugiau...

 

 20220407 143900

 Profesinio meistriškumo konkursas

" Tvarumas socialinio darbuotojo profesijoje: bendravimas, dalyvavimas, socialinė atsakomybė"

     Balandžio 7 d. Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre vyko respublikinis socialinio darbuotojo padėjėjų profesinio meistriškumo konkursas " Tvarumas socialinio darbuotojo profesijoje: bendravimas, dalyvavimas, socialinė atsakomybė"

      Konkurse varžėsi  11 komandų  iš Lietuvos profesinių mokymo įstaigų, kurios turėjo atlikti tris konkursines užduotis: prisistatymą, bendravimą ir emocingo kliento aptarnavimą ir teorinių žinių patikrinimą- testą. BTVMC Vabalninko skyriaus komanda Violeta Prascienienė 136 gr. ir Auksė Butkienė 136 gr.  konkurse užėmė garbingą III vietą. Taip pat, už prisistatymo užduotį paskirta  "Nuotaikingiausios" komandos nominacija. Moksleives konkursui ruošė vyresnioji profesijos mokytoja Dalė Markutienė ir vyresnioji profesijos mokytoja Valentina Jarutienė.

                             Džiaugiamės ir sveikiname nugalėtojas!

Skaityti daugiau...

 

 277704501 4783486088429559 5201697166747312844 n

„Vidinio kompaso“ paieška vienuolyne

     Kompasas yra vienas seniausių orientacinių prietaisų. Žmonės juo naudojasi kelis šimtus metų. Visi turėtų išmokti taisyklingai naudotis kompasu, kad įspūdinga kelionė ar žygis sklandžiai vyktų, o suaugęs ar vaikas rastų kelią atsidūręs nepažįstamoje vietoje. Ne mažiau svarbu išmokti naudotis ir ,,vidiniu kompasu“. Margaret Silf  knygoje „Vidinis kompasas” rašo, kad „kai mes vieni kitiems patikliai atskleidžiame savo širdies išgyvenimus, patenkame į šventą sritį, kurioje nėra vietos komentarams, kritikai ar pataisymams, čia galimas vien tik atsakas, kylantis iš meilės“.

     Balandžio 1-3 dienomis Švč. Nekaltosios Mergelės Marijos tarnaičių kongregacijos seserys pakvietė Biržų technologijų ir verslo mokymo centro, Vabalninko skyriaus bei Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos mokinius įgyvendinti  krikščionišką socialinę programą „Vidinis kompasas“, kurios tikslas – skleisti krikščioniškąsias vertybes einant dvasinio tobulėjimo keliu. Programa vyko ypatingoje vietoje, vienuolyne, kongregacijos namuose.  Neslėpsime, toks nekasdienis kvietimas sukėlė didžiulę intrigą ne tik mokiniams.  Nemažas būrys mokinių, vedami smalsumo ir noro pamatyti tą paslaptingą, uždarą  vienuolių gyvenimą, sudalyvavo rekolekcijose.  Jaunimą nuoširdžiai stebino, kad tarp seserų yra medikių, mokytojų, slaugytojų, kad jos, turėdamos tokias perspektyvias profesijas, gyvena „nuobodoką“ gyvenimą.  Tačiau  kartu praleistos trys dienos  leido jauniems žmonės ne tik iš arčiau susipažinti su Švč. Nekaltosios Mergelės Marijos tarnaičių kongregacijos seserų  kasdieniška vienuoliško gyvenimo aplinka, bet ir betarpiškai bendraujant rasti atsakymus į drąsiai uždavinėjamus pačius įvairiausius klausimus ne tik apie Dievą ir Tikėjimą. Vienuolės atsakė ir į  asmeninius klausimus, kurie buvo užduoti, siekiant suprasti, kas gali atsitikti ar  paveikti žmogų, kad jis pasirinktų tokį neįprastą gyvenimo būdą. Domėtasi,  ar lengva suformuoti vienuolių bendruomenę.  Seserys prisipažino, kad kaip bet kurioje šeimoje, taip ir vienuolyne, iškyla problemų, nes susitinka įvairaus amžiaus, skirtingų tautybių bei charakterių žmonės, tačiau paklusnumas, malda bei nuolankumas padeda išgydyti nesutarimų žaizdas.

Skaityti daugiau...

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

S. Nėries g. 8, Vabalninko m., Vabalninko sen., Biržų r. sav., LT-41318 (8 450) 54332 +370 668 76060 vabalninkoskyrius@btvmc.lt