Naujienos

 Kreipiamės į mokinių tėvelius, esamus ir buvusius mokyklos bendruomenės narius, mokinius, gyventojus, kurie norėtų 1,2% dydžio pajamų mokesčio paramą skirti mūsų mokymo įstaigai

 

   Pagal Lietuvos Respublikos Labdaros ir paramos įstatymą kiekvienas Lietuvos pilietis gali teikti paramą pasirinktai organizacijai, jai skirdamas iki 1,2% valstybei sumokėto gyventojų pajamų mokesčio dalį.

      Maloniai kviečiame iki 2021 m. gegužės 3 d. (imtinai) savo paramą skirti viešajai įstaigai Biržų technologijų ir verslo mokymo centrui (kodas 302643724). Tai būtų didelė parama, kurią galėtume panaudoti mokymosi bazės atnaujinimui bei mokinių mokymosi sąlygų gerinimui.

      Skirti 1,2 % GPM paramą lengviausiai galite elektroniniu būdu per Elektroninę deklaravimo sistemą (EDS), informaciją rasite https://www.vmi.lt/cms/gpm-dalis-paramai.

Skaityti daugiau...

 

 IMG 20210412 103634

Pavasarinio lietaus skėtis

     Puikus tas pavasaris! Svaigina trapi lapija, skleidžia pumpurus obelų sodai, vinguriuoja lakštingalų trelės, o visa žemė nuklota mažomis saulytėmis- saldžiomis pienių karūnomis. Deja, pavasaris vėluoja, o mes, BTVMC Vabalninko skyriaus bendruomenė, taip jo pasiilgome... Nusprendėme susikurti bent pavasarinę nuotaiką, todėl pasitikdami šv.Velykas šalia miesto aikštės esančiame gatvės žiede išskleidėme pavasarinio lietaus skėtį. Skėtį gamino neformaliojo ugdymo būrelio „Floristikos magija“ nariai, kurie ne kartą bendradarbiauja su Vabalninko seniūnija sezoniniais akcentais puošdami  miestelio erdves. Būrelio vadovė profesijos mokytoja- Aušra Simėnienė. Dabar margaspalvis pavasaris tikrai ateis...

Skaityti daugiau...

 

 VELYKOS

Velykiniai margučiai

     Šv. Velykų simbolis – margutis. Nuo seno buvo marginta įvairiausiomis technikomis: skutinėjimo, dažymo vašku, apklijavimu animacinių filmų herojų lipdukais, aprišimu augalais ar verdant drauge su svogūnų lukštais. Technikų –  pačių įvairiausių, pasirinkimo laisvė – didelė, o kūrybinių idėjų yra labai daug. Kiaušinių marginimo tradicijos perduodamos iš kartos į kartą, vis įnešant kažką naujo, tačiau išlaikant pagarbą senolių tradicijoms.

     Margučiu kiaušinis yra vadinamas dėl to, kad jis yra išrašomas įvairiais raštais. Tie raštai padaromi įvairiais būdais kiaušinius dažant. Maloniai kviečiame į virtualią parodą „Velykiniai margučiai" kurią sudaro BTVMC Vabalninko skyriaus mokinių ir mokytojų sukurti velykiniai  margučiai.

                                                                 Neformaliojo ugdymo organizatorė Valentina Jarutienė

Nuoroda į virtualią parodą: Spausti čia

 

 169999401 493533121678935 9222982784172714989 n 2

Tarptautinė autizmo diena

     Balandžio 2 d. visame pasaulyje minima Pasaulinė autizmo supratimo diena. Šios dienos tikslas – didinti visuomenės informuotumą apie autizmo spektro raidos sutrikimus, atkreipti atsakingų institucijų dėmesį į kylančias problemas šeimoms, auginančioms autizmo spektro sutrikimų turinčius vaikus, ugdyti visuomenės supratimą bei toleranciją kitokiems vaikams ir juos auginantiems tėvams.

     BTVMC Vabalninko skyriaus pedagogai prisijungė prie  Biržų švietimo pagalbos tarnybos kvietimo paminėti Tarptautinę autizmo dieną ir  balandžio 2-ąją paskelbė mėlyna diena:  į mokyklą rinkosi apsirengę mėlynai. Foto sienelę mėlynai apipavidalino būrelio „Floristikos magija“ vadovė Aušra Simėnienė. Grupių vadovai valandėlių metu kalbėjosi su mokiniais šia tema. Dalia Liaukevičienė pakvietė 111 gr. auklėtines atrinkti iš asmeninių archyvų  „mėlynas“ nuotraukas iš kurių neformaliojo ugdymo organizatorė Valentina Jarutienė sukūrė koliažus.

  Neformaliojo ugdymo organizatorė Valentina Jarutienė

Skaityti daugiau...

 

 Be pavadinimo7

„Verslo žinios karjeros sėkmei 7“

      2021 m. kovo 25 d. Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriuje vyko respublikinis konkursas „Verslo žinios karjeros sėkmei 7“. Šis, jau tradiciniu tapęs konkursas šiemet vyko nuotoliniu būdu ir pritraukė dalyvių net iš 10-ties Lietuvos mokyklų: Všį Alantos technologijų ir verslo mokyklos, Biržų technologijų ir verslo mokymo centro, Všį PPRC Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio padalinio, Joniškio žemės ūkio mokyklos, Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos, Panevėžio profesinio rengimo centro, Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centro, Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos, Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos ir BTVMC Vabalninko skyriaus.

     Šio renginio tikslas yra ne tik pagilinti ekonomikos ir verslumo žinias, bet ir skatinti jaunuolius novatoriškai mąstyti ir aktyviai veikti šiuolaikiniame pasaulyje. Kaip ir kasmet mokiniai stebino aktyvumu, žiniomis ir įsitraukimu: sprendė ekonomikos žinių testą, dalyvavo viktorinoje „Protų mūšis“, sprendė kryžiažodį bei pristatė namų darbus apie ateities verslą.

     Renginyje paskaitą mokytojams apie ekonominius ir socialinius virsmus grafams Tiškevičiams įkūrus Biržų ordinaciją skaitė Biržų krašto muziejaus SĖLA direktoriaus pavaduotoja Edita Lansbergienė.

     Europos Parlamento narys Bronis Ropė renginio uždarymo metu pristatė europinės politikos aktualijas,  pasidalino mintimis apie skaitmenizaciją, tvarumu grįstus ekonominius santykius bei jaunų žmonių kūrybiškumo lavinimo  ir iniciatyvumo skatinimo svarbą.

     Konkurse puikiai pasirodė mūsų kraštiečiai. Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus mokiniai Laura Garlinskaitė ir Osvaldas Staniulis buvo apdovanoti III-iosios vietos diplomais. „Ateities verslo“ rungtyje nugalėjo Biržų technologijų ir verslo mokymo centro mokinių Martyna Lapėnaitė ir Miglė Žadeikatė namų darbas.

Skaityti daugiau...

 

 image

Sąmoningumo didinimo mėnuo

 

     Vabalninko skyrius prisijungia prie  Vaikų linijos iniciatyvos kovą skelbti sąmoningumo didinimo mėnesiu.
 Iniciatyvos šūkis"Liežuvį dresuoju, prieš išsižiodamas galvoju". Kviečiame bendruomenę pasitikrinti savo žinias patyčių tema virtualioje viktorinoje iki balandžio 1 d. 
 
Nuoroda į virtualią viktoriną: Spausti čia
 
Neformaliojo ugdymo organizatorė Valentina Jarutienė

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

S. Nėries g. 8, Vabalninko m., Vabalninko sen., Biržų r. sav., LT-41318 (8 450) 54332 +370 668 76060 vabalninkoskyrius@btvmc.lt