S. Nėries g. 8, Vabalninko m., Vabalninko sen., Biržų r. sav., LT-41318 +370 668 76060 vabalninkoskyrius@btvmc.lt

Vabalninko skyriaus gyvenimas 2023-24

     Šiuolaikinis ugdymas yra daugialypis procesas, apimantis ne tik švietimą, bet ir sveikatos, socialines bei kultūros paslaugas, kad galėtų atitikti įvairius mokinių poreikius. Mokytojams šiandien kyla iššūkis tapti kokybiško ir kūrybiško ugdymo iniciatoriais, nes jie  ne tik turi perduodi žinias, bet ir skatinti mokinių kūrybiškumą bei emocinį atsivėrimą.

     Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus profesijos mokytojos Dalia Liaukevičienė ir Valentina Jarutienė sėkmingai dirba su įvairių poreikių turinčiais mokiniais, nuolat ieškodamos inovatyvių būdų, kaip išlaisvinti jų kūrybiškumą. Mokytojos atrado, kad akvarelės liejimo procesas ir jo rezultatai gali tapti efektyviu būdu mokymąsi paversti smagiu, saugiu ir įsimintinu. Netikėtos patirtys, mokinių atsivėrimai bei kūrybinės įžvalgos, atsiradusios per akvarelės liejimo užsiėmimus, paskatino mokytojas kurti naujas metodines priemones, kurios būtų naudingos mokant būsimus individualios priežiūros darbuotojus, padėtų mokiniams spręsti tarpusavio konfliktus, aptarti sudėtingas gyvenimiškas situacijas.

     2024 m. gegužės 22 d. BTVMC Vabalninko skyriaus  pirmo kurso Žemės ūkio gamybos verslo darbuotojo specialybės 165 gr. moksleivis Marius Morkūnas, kartu su jį ruošusiu vyr. profesijos mokytoju  Almantu Janušoniu, dalyvavo Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriuje vykusiame tarptautiniame  Geriausio traktorininko meistriškumo konkurse.

     Marius išbandė jėgas ir demonstravo įgytas kompetencijas dalykinio testo, detalių atpažinimo ir traktoriaus vairavimo užduotyse. Varžytis teko su  Lietuvos ir Lenkijos profesinių mokyklų moksleiviais, ūkininkais, bei bendrojo ugdymo mokyklų mokiniais.

     Dalyvavimas tokio lygio meistriškumo konkursuose yra puiki galimybė pasitikrinti save įveikiant naujus iššūkius.

     Gegužės 16 d. BTVMC Vabalninko skyriaus bibliotekoje atidaryta vaikų piešinių paroda "Spalvų pasakos" skirta Vaiko dienai. Parodoje eksponuojami Panevėžio lopšelio-darželio „Varpelis“, "Boružiukų“ grupės 3-4 metų vaikų kūrybiniai, atlikti guašu, piešimo delnų technika.

     Vaikučius kurti paskatino IU mokytoja metodininkė, Regina Kulienė. Paroda bibliotekoje veiks iki birželio 8 d. Kviečiame apsilankyti.

     Š.m. gegužės 9 dieną BTVMC Vabalninko skyriaus dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo padėjėjo modulinės profesinio mokymo programos mokiniai: Viktorija Stepanovaitė, Brigita Černytė ir Laurynas Varžinskas kartu su profesijos mokytojomis Sigita Čibinskiene ir Kristina Grubinskaite dalyvavo Panevėžio mokymo centro Joniškėlio mokymo skyriaus organizuojamame respublikiniame renginyje – konkurse „Žemės meno diena 2024“.

     Balandžio 29 – gegužės 3  dienomis Biržų technologijų verslo centre vyko atvirų durų savaitė. Vabalninko skyriuje šią savaitę vyko mokymosi galimybių pristatymai, supažindinimas su ruošiamomis profesijomis, edukacijos ir patyriminės veiklos.

     Balandžio 30 ir gegužės 2 dienomis  skyriuje svečiavosi Biržų rajono Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos IIg ir IV g klasių mokiniai. Jie sužinojo apie įvairias profesinio mokymosi galimybes ir privalumus, edukacijų metu galėjo praktiškai išbandyti įvairias veiklas: vairuoti lengvąjį automobilį, traktorių, kombainą, virinti, teikti pirmąją pagalbą, gaminti  pavasarinių gėlių  kompozicijas, skaičiuoti kelionės maršrutą ir pan.

     Atvirų durų dienos – tai puiki galimybė pažinti profesijų pasaulį ir planuoti savo būsimą karjerą.

     Magdeburgo teisės Vabalninkui buvo suteiktos 1775 metais ir nuo to laiko jis buvo vadintas laisvuoju miestu. Vėliau, kuomet Magdeburgo teisės buvo paliktos tik didesniems Lietuvos miestams – Vilniui, Kaunui ir Trakams, Vabalninko miesto teisės buvo panaikintos. 1792 metais Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vadovas Stanislovas Augustas Vabalninkui pakartotinai suteikė miesto teises ir patvirtino herbą.

    2024  metų balandžio 28 dieną Vabalninko miesto parke, vyko renginys „Šokis ir daina miestui“, skirtas Vabalninko miesto 470 metų gimtadieniui.

    Renginio  organizatorius – Biržų kultūros centro Vabalninko skyrius.

    Partneriai: Vabalninko seniūnija, Vabalninko bendruomenė, Vabalninko KKIF, BTVMC Vabalninko skyrius, Vabalninko B. Sruogos gimnazija, Vabalninko muziejus, Vabalninko biblioteka.

     Balandžio 12-13 d. BTVMC Vabalninko skyriuje, kaip ir visose profesinio mokymosi įstaigose Lietuvoje, vyko atvirų durų dienos. Jų metu buvo sudarytos galimybės atvykti į mokymo įstaigą, susipažinti su vykdomomis mokymosi programomis, mokymosi sąlygomis, karjeros galimybėmis, praktiškai išbandyti kiekvienos profesijos veiklas.

     Džiugu, kad per šias dienas Vabalninko skyrių aplankė 76 asmenys. Penktadienį sulaukėme 36 bendrojo ugdymo mokyklų mokinių, atvykusių kartu su mokytojais ir karjeros specialistais. Šeštadienį sulaukėme 40 mokinių, jų tėvų ir besidominčių antra profesine kvalifikacija.  

    Skyriaus profesijos mokytojai sudarė galimybes praktiškai išbandyti net 7 veiklas, kurios sulaukė nuoširdaus dalyvių susidomėjimo ir įsitraukimo.

     Tikimės, kad šis renginys ne vienam padės tikslingai pasirinkti mokymosi ir karjeros kelią.

     Dideliais žingsniais ateinantis pavasaris dosniai dovanoja atgaivą, džiaugsmą, gerumą bei viltį. Tai ypatingas bundančios gamtos laikas, auštančio ryto šviesą pasitinkantis sugrįžusių paukščių giesmėmis, o vakaro tylą papuošiantis sproginėjančiais pumpurais. Aukštyn bekopianti saulė ne tik tyliai žadina  sukaustytą  žemę, bet ir užsnūdusius žmogaus jausmus bei  lūkesčius.

     Atskubantis pavasaris su savimi atsineša ir mums dovanoja gražiausią pavasario šventę – Šv. Velykas. Šventę, kuri tūkstantmečius simbolizuoja gamtos pabudimą, dvasingumą, bendrystę ir gėrio pergalę. Tą proga Vabalninko seniūnijos seniūno Laimučio Braždžionio siūlymu BTVMC Vabalninko skyriaus profesijos mokytojų ir mokinių komanda ėmėsi iniciatyvos aplankyti Vabalninko mieste gyvenančius  senjorus bei įteikti Šv. Velykų simbolį – kiaušinį ir avinėlį. Profesijos mokytojų Sigitos Čibinskienės ir Kristinos Grubinskaitės vadovaujami būsimieji dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo padėjėjai tik natūraliomis priemonėmis – svogūnų lukštais, raudonuoju kopūstu, burokėliu, ciberžole bei įvairiais gamtoje rastais žolynėliais – margino margučius, o su profesijos mokytoja Valentina Jarutiene mokiniai iš gipso gamino avinėlius – pavasario, klestėjimo, krikščionių bendruomenės simbolį.

     Velykos - tai nuostabi pavasario šventė, švenčiama pirmąjį sekmadienį po pirmos pavasario lygiadienio pilnaties. Per Velykas namai puošiami sužaliavusiomis medžių ir krūmų šakomis, pirmosiomis pavasario gėlėmis, valgiai gausiai apkaišomi žalumynais taip simbolizuojant Kristaus prisikėlimą ir gamtos pabudimą.  Velykų švenčių ciklas prasideda Verbų sekmadieniu. Daugelis  senovinių Velykų papročių (laistymasis, lalavimas, velykavimas) išnyko dar iki 20 amžiaus vidurio. Iki mūsų dienų  išliko margučių marginimo, kai kur jų ridinėjimo, Velykų pusryčių tradicijos.

     Siekdami išsaugoti ir puoselėti senąsias tradicijas, dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo padėjėjo mokymo programos profesijos  mokytojos Sigita Čibinskienė ir Kristina Grubinskaitė, kartu su šios programos mokiniais, įgyvendino veiklas, skirtas pavasarinių švenčių  ciklui.

     Pamokų metu mokiniai aiškinosi velykinio margučio spalvų simboliką, mokėsi marginti margučius natūraliomis gamtinėmis priemonėmis: svogūnų lukštais, ciberžole, mėlynuoju kopūsto nuoviru, žaliu raudonuoju burokėliu,  net grafitu. Mokėsi paruošti kiaušinius dažymui.

    Toliau tęsiama ir graži tradicija – BTVMC Vabalninko skyriaus mokinių ir mokytojų kūrybiniais darbais puošti ne tik mokyklos prieigas, bet ir Vabalninko miesto viešąsias erdves. Šiais metais mokiniai iš miške surinktos  gamtinės medžiagos sukūrė stilizuotą Velykinį kiaušinį, kuris papuošė Vabalninko žiedinę sankryžą, bei gamino kompozicijas mokyklos prieigai puošti.

Te nelieka užmirštos gražios tradicijos, tedžiugina praeivio akį gamtos duodamos dovanos – su meile surinktos, tvariai naudojamos,  kūrybiškai mokinių ir mokytojų pateiktos. 

Sigita Čibinskienė

Puslapis 1 iš 5

TVARKARASTIS MYGTUKAS

MANO DIENYNAS MYGTUKAS

MOODLE MYGTUKAS

 

 

Pilietiškumo mokykla LOGO

LoveJob logotipas

pranesk apie patycias124

sveikata1.gif

mukiskarjeralogo

SUSISIEKITE SU MUMIS

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras
Skratiškių g. 6, LT-41156 Biržai
Telefonas: (8 450) 32 134
Mobilusis: +370 668 760 68
El. paštas: info@btvmc.lt
Kodas: 302643724

PVM kodas: LT100012838915

MES SOCIALINIUOSE TINKLUOSE

Sekite mus