ĮDĖJOS ĮGYVENDINTOS
Baigėsi ilgai trukęs (nuo 2019-10-01 iki 2020-04-16) mokyklinis technologijų brandos egzaminas technikos priežiūros verslo darbuotojo specialybės mokiniams. Egzaminą sudarė trys dalys: gaminys, aprašas ir darbo pristatymas. Mokiniai, gavę užduotis, su darbų vadovais susiderino darbo planą, kad laiku atliktų visus darbus. Vadovaujant darbų vadovams - profesijos mokytojams, mokiniai gamino gaminį iš metalo ar kitų konstrukcinių medžiagų. Gaminį turėjo sudaryti ne mažiau kaip trys detalės, o jį gaminant turėjo būti panaudotos ne mažiau kaip trys technologinės operacijos. Norime pasidžiaugti keletu įdomesnių ir išskirtinesnių darbų.
Saulius Kručas, mėgstantis su broliu žvejoti ir laisvalaikį leisti gamtoje, įgyvendino idėją - gamino šašlykinę. Saulius rašė: „Parduotuvėse Maxima šašlykinių pirkti yra, mes tokią turėjome. Jos pigios, bet neilgaamžės, pagamintos iš plonos skardos greit pradega, nestabilios.“
Saulius pasiekė užsibrėžtą tikslą – sukonstravo šašlykinę tokią, kad ji būtų patogi aptarnauti, ilgaamžė, tvirta, saugi naudoti ir transportuoti automobiliu.
Tautvydas Levanas siekė pagražinti kiemą, sodą ar daržą. Idėjos, kokią dekoraciją pagaminti, ieškojo internete. Radęs senas pasagas sugalvojo, kad iš jų galima padaryti gan neįprastą dekoraciją. Jis pagamino aplinkos puošybos elementą „Laimės varpeliai“ iš paprastų ir nebenaudojamų medžiagų ir detalių. Dekoracija pagražins kiemo aplinką, o nuo vėjo varpeliai skambės, linkės laimės ir ją neš į namus.
Arijus Mušauskis nuo mažens išmokęs iš senelio įvairių paslapčių, mėgsta darbuotis garaže. Idėją technologiniam darbui jam davė draugai. Darbe jis rašo: „Vakarais susirenkame su draugais į garažą. Visada pagalvodavome, kad reikia kokio nors stalo, nes nepatogu laikyt rankose kavos ar arbatos puodelį. Stalo ieškojau namuose, bet jie arba dideli, arba aplūžę. Internete ieškojau, iš ko būtų galima pasidaryti staliuką. Ten pamačiau vieną stalą, kurio pagrindas padarytas iš variklio bloko. Variklio bloko aš neturėjau, tad teko ieškoti kitokių detalių. Radau alkūninį veleną ir smagratį, kurie puikiai tiko staliuko pagrindui. Panaudojau senas detales antram gyvenimui. Teko pirkti tik stalviršį iš organinio stiklo ir atraminius ratukus. Pagamintą staliuką galima panaudoti ne tik garaže, bet ir kambaryje“
Šarūnas Šulnius gamino šarnyrinį spaustuvą, kuris skirtas prispausti metalo gaminius ir ruošinius prie darbo stalo atliekant pjovimo, šlifavimo, paviršiaus lyginimo darbus kampiniu šlifuokliu. Šarūnas darbe rašo: „Atlikdamas įvairias užduotis pastebėjau, kad daug laiko užima ruošinio prispaudimas spaustuvais prie darbo stalo. Šiuo spaustuvu ruošinį bus galima prispausti vienu rankos judesiu prie pagrindo.“
Komisijos pirmininkė Dalia Janulytė