Tobulėlk su ERASMUS+

logo erasmus plusa

       Stažuotės (pagal ERASMUS+ Projekto ,,TOBULĖLK SU ERASMUS+" Nr. 2015-1-LT01-KA102-013178) metu susipažinome su Prancūzijos švietimo sistema, lankėme mokyklas ir stebėjome ugdymo proceso organizavimą jose.

Projekto tikslas - gerinti profesinio mokymo kokybę, tobulinti įsivertinimo kompetencijas, mokymo ir mokymosi procesų organizavimą, skatinti mokymosi motyvaciją, mokėjimą mokytis, įgyti profesinių praktinių įgūdžių realioje darbo vietoje, ugdyti profesines, pagrindines, socialines, tarpkultūrines kompetencijas ir bendruosius gebėjimus.

      Stažuotės metu stebėjome veiklą profesinio mokymo institucijose: Paryžiaus Saint Lambert statybos technologijų ir viešųjų darbų licėjuje, Hector Guimard profesinio statybos specialistų rengimo licėjuje, Floristų pameistrystės centre Ecole des Fleuristes de Paris, Sarbonos universitete mokslinių tyrimų centre. Susipažinome su ruošiamomis specialybėmis, su mokyklų profesinio mokymo praktinėmis bazėmis ir mokymo priemonėmis, inovatyviais mokymo metodais.

      Vizito metu bendravome su ugdymo institucijų vadovais, Prancūzijos švietimo ministerijos atstovu, licėjų mokytojais, Paryžiaus Sarbonos universiteto lektore.

      Įgyta patirtis leis kelti pedagoginę kvalifikaciją, gebėjimą organizuoti teorinį ir praktinį mokymą, didinti profesinio mokymo kokybę, patrauklumą, profesinių žinių gebėjimų plėtojimą, savo veiklos įsivertinimą, kuris neatsiejamas nuo Centro strategijos vystymo.

      Paryžius - meilės, šviesos, mados, maisto, meno, kultūros prabangos, vyno ir dar daugelio subtilių dalykų miestas. Istorijos vadovėliai, filmai, knygos kuria mums Paryžiaus vaizdą nuo vaikystės, tačiau smalsu ir savo akimis pamatyti, užuosti, pajusti vieną iš žymiausių miestų pasaulyje.

      Kultūrinis gyvenimas buvo įdomus ir turiningas. Aplankėme Eifelio bokštą – vieną iš Paryžiaus simbolių, esantį šalia Senos upės kranto, Eliziejaus laukus – žinomiausią Paryžiaus gatvę, kurioje gausu parduotuvių, restoranų, kavinių, seniausią muziejų Europoje – Luvrą. Aplankėme Versalio rūmus – buvusią Prancūzijos karalių rezidenciją ir bene lankomiausią pilį visoje šalyje. Šie rūmai, esantys apie 20 km nuo Paryžiaus, yra vienas garsiausių prancūzų klasicizmo šedevrų, traukiantis turistų akis savo išpuoselėtais gėlynais bei fontanais. 

      Įgyta patirtimi dalinsimės su kolegomis. Už turiningą stažuotę dėkojame BTVMC projektų vadovei M.Bistrickienei bei mokyklos vadovui D. Žukauskui už sudarytas sąlygas kelti kvalifikaciją užsienyje.

Projektų dalyvės: Audra, Zita, Ingrida, Jolanta

      

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

Skratiškių g. 6, LT-41156, Biržai (8 450) 32134 +370 668 76068 info@btvmc.lt